گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد: رئیس هیئت رئیسه اتحادیه مؤسسات قرآنی کشور از جمله دستاوردهای مؤسسه تفسیر جوان می‌توان به ۹ کتاب با موضوعیت «تفسیر تخصصی قرآن کریم» در مجتمع ۱۳ آبان اشاره کرد.

محمد بیستونی، مدیرعامل مؤسسه تفسیر جوان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، با بیان این که نمایشگاه دستاوردهای مؤسسات قرآنی به‌صورت آزمایشی برپا شده است، گفت: این نمایشگاه قرآنی، در واقع پیش نمایشگاه است؛ اجرایی شدن نمایشگاه اصلی اتحادیه مؤسسات قرآنی ـ مردمی کشور در مکان مناسبت‌تر و با امکانات بیشتری لحاظ خواهد شد.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مؤسسات قرآنی ـ مردمی کشور به ارائه دستاوردهای مؤسسات قرآنی اشاره و تصریح کرد: هدف این اتحادیه برای برگزاری نمایشگاه دستاوردهای مؤسسات، ارائه توانمندی‌های مؤسسات و نهادهای مردمی به‌صورت آزمایشی بوده است.

 

وجود معضلات مالی جهت ارائه تولیدات قرآنی توسط مؤسسات

محقق هزار عنوان کتاب‌های تفسیر ترتیبی و موضوعی قرآن با اشاره به وجود محدودیت‌های‌ بودجه و مشکلات مالی جهت نمایشگاه دستاوردهای مؤسسات اظهار کرد: این نمایشگاه قرآنی بدون بودجه از پیش تعیین شده و وجود معضلات مالی برپا شد و هم‌اکنون شاهد استقبال جامعه قرآنی از تولیدات مؤسسات حاضر در نمایشگاه هستیم.

وی در رابطه با دستاوردهای مؤسسه تفسیر جوان در نمایشگاه دستاوردهای مؤسسات قرآنی عنوان کرد: مؤسسه تفسیر جوان با در اختیار داشتن یک غرفه به عرضه محصولات قرآنی شامل کتاب و نرم‌افزار می‌پردازد؛ از جمله دستاوردهای این مرکز می‌توان به 9 کتاب با موضوعیت «تفسیر تخصصی قرآن کریم» اشاره کرد.

 

عرضه کتاب‌های تفسیر قرآن در نمایشگاه دستاوردهای مؤسسات

بیستونی در ادامه بیان کرد: کتاب‌های تفسیر قرآن ویژه کودک، نوجوان، جوان، زنان، مردان، مشاغل و تفسیر یک جلدی جوان از دستاوردهای مؤسسه تفسیر جوان در نمایشگاه کشوری دستاوردهای مؤسسات قرآنی به‌شمار می‌رود.

رئیس هیئت رئیسه اتحادیه مؤسسات قرآنی ـ مردمی کشور افزود: افراد با در اختیار داشتن کتاب‌های آموزش تفسیر یک جلدی قرآن مؤسسه تفسیر جوان می‌توانند به‌مدت 15 دقیقه قرآن را همراه با مفاهیم آیات قرائت کنند.

این مؤلف کتب قرآنی در رابطه با برگزاری نمایشگاه کشوری دستاوردهای مؤسسات قرآنی در دیگر استان‌‌ها مطرح کرد: به دنبال ارائه توانمندی و ظرفیت‌های قرآنی مؤسسات لازم است تا این نمایشگاه در دیگر استان‌ها اجرایی شود؛ البته باید یادآور شد که درصدد آن هستیم که اتحادیه مؤسسات قرآنی استان‌ها با نظارت اتحادیه مؤسسات قرآنی کشور به‌صورت خودجوش و مستقل این مهم را اجرایی کنند.

 

تقویت اطلاع‌رسانی جهت نمایشگاه دستاوردهای مؤسسات قرآنی

مدیرعامل مؤسسه تفسیر جوان به اطلاع‌رسانی رسانه‌ها جهت نمایشگاه دستاوردهای مؤسسات قرآنی اشاره و تصریح کرد: هم‌اکنون با استقرار خبرگزاری ایکنا در این نمایشگاه با خبرهای جدید مؤسسات حاضر در مجتمع 13 آبان مواجه هستیم، اما لازم است تا در سطح کشور از طریق صدا و سیما یا دیگر رسانه‌ها تبلیغات بیشتری صورت گیرد.

وی در پایان مطرح کرد: نمایشگاه دستاوردهای مؤسسات قرآنی دارای نقاط قوت و ضعفی است، اما آنچه به مدنظر قرار دارد، این است که به دلیل امنیتی بودن مکان برگزاری نمایشگاه بازدیدکنندگان بالاخص جامعه قرآنی به‌صورت خانوادگی حضور نمی‌یابند؛ بنابراین باید برای سال‌های آتی فضایی مهیا شود تا از این نمایشگاه قرآنی استقبال چند منظوره صورت گیرد.